A2 Sınıfı Ehliyeti

A2 Sınıfı Ehliyeti

A2 Sınıfı Ehliyeti

Mersin sürücü kursu: ehliyete ihtiyacınız varsa HIZLI ERİŞİM menüsünden ön kayıt oluştura bilirsiniz ve yahut HIZLI İLETİŞİM  0549 326 90 12 numaralı telefonumuzu arayarak ekibimizden destek alabilirsiniz.

 

A2 Sınıfı Ehliyeti

 

Bu sürücü belgesi için adayların 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Motor gücü 12kw/ 16hp ve 35kw/ 47hp arası tüm motosikletleri kullanabilirler. A2 motosiklet ehliyeti, M motorlu bisiklet ehliyetini de kapsar. 35 kW gücüne sahip, gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen sepetli veya sepetsiz olan tüm motosikletleri kullanabilirler. Aynı zaman da 15 kW’yi geçmeyecek olan tüm üç tekerlekli motosikletler de kullanılabilirler.

 

Mersin A2 ehliyetine sahip olmak isteyen kişiler yazılı sınavı ve uygulamalı sınavı başarılı bir şekilde tamamlamalıdır. Uygulamalı ve teorik içerikli dersler A2 ehliyet alımı için önemlidir.

Verilen eğitimlere sürekli olarak devamlılık gösterilmesi ve eğitimlerin sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olunması halinde sınava giren kişiler A2 ehliyetini almaya hak kazanacaklardır.