B Sınıfı Ehliyet

B Sınıfı Ehliyet

B Sınıfı Ehliyet

Mersin sürücü kursu: ehliyete ihtiyacınız varsa HIZLI ERİŞİM menüsünden ön kayıt oluştura bilirsiniz ve yahut HIZLI İLETİŞİM  0549 326 90 12 numaralı telefonumuzu arayarak ekibimizden destek alabilirsiniz.

B Sınıfı Ehliyet

B sınıfı ehliyet, motorlu taşıt ehliyetleri arasında en çok tercih edilen ehliyet türüdür. İlkokul mezunuysanız ve 18 yaşını doldurduysanız B sınıfı ehliyet için başvuru yapmaya hak kazanırsınız. Otomobil ve kamyonet kullanmak isteyen sürücü adayların B sınıfı ehliyete başvuru yapması gerekir.

B sınıfı ehliyetine sahip olanlar aynı zamanda M sınıfı ehliyet, B1 sınıfı ehliyet ve F sınıfı ehliyet sahibi kişilerin kullanabildiği tüm araçları kullanma yetkisine sahiptir.

Mersin B Sınıfı Ehliyeti otomatik vitesli almak isteyen sürücü adayı manuel araç kullanamaz. Bu nedenle alınmak istenilen vites türüne göre B sınıfı ehliyete başvurulması gerekir. Otomatik vites kullanan sürücüler manuel araç kullanabilmesi için teorik sınava girmeden direksiyon dersi alarak sadece direksiyon sınavına girmeleri yeterli olacaktır.